Napisz i podziel się

swoją wizją

Więcej o wizualizacji domów w 3D

Zobacz jak wygląda mieszkanie w 3D

Wizualizacja 3d hotelu w Nowym Jorku

W przypadku obiektów komercyjnych takich jak hotele, apartamentowce czy biurowce, wizualizacje 3d tworzymy zazwyczaj w celach reklamowych. Ujęcia mają przyciągać wzrok i prezentować obiekt w jak najlepszy sposób. Zwykle wizualizacje budynków powstają na długo przed ich rzeczywistym zbudowaniem. I to jest ogromy atut, grafika 3d daje wielkie możliwości inwestorom. Jednym z problemów jaki mogą oni napotkać gdy zechcą sprzedać swoje nieruchomości jest długotrwały proces pozyskiwania klientów. Na szczęście można go rozpocząć na samym początku, na długo przed startem budowy. Dzięki temu, że masz fotorealistyczne wizualizacje architektoniczne możesz rozpocząć wszystkie działania marketingowe. I to się opłaca, każdy inwestor to wie. A może, chcesz zobaczyć, jak nowy hotel będzie wyglądał w istniejącym otoczeniu? Zrób zdjęcia, prześlij je do nas a my wykonamy wizualizacje hotelu wkomponowane w dokładnie odwzorowane otoczenie. To pomoże ocenić, czy całość jest spójna i pozwoli jeszcze w ostatnim momencie poprawić coś w ostatecznym wyglądzie budynku.

Wizualizacja hotelu

 

Wizualizacja 3d budynku wielorodzinnego w bostonie

Wizualizacja osiedla

 

W przypadku wizualizacji osiedla sprawa ma się podobnie. Tak jak wszystkie wizualizacje budynków wymaga modelu 3d, z tym że w większej skali niż na przykład domy jednorodzinne. W pierwszej kolejności musimy więc zbudować model 3d bloku mieszkalnego. Następnie wizualizacja całego otoczenia, infrastruktury, strefy rekreacji, placu zabaw, boiska oraz wszelkich innych obiektów które mogą znaleźć się w otoczeniu osiedla. To długotrwały proces. Zazwyczaj osiedle składa się z wielu podobnych ale jednak różniących się detalami budynków. Naturalnie wyglądające wizualizacje architektoniczne nie mogą prezentować rzędu identycznych budynków. Muszą znaleźć się choćby drobne detale, które niby niewidoczne na pierwszy rzut oka, robią różnicę i sprawiają, że wizualizacja architektoniczna staje się fotorealistyczna. Często przydatne okazuje się wykonanie ujęcia z lotu ptaka. Wizualizacje 3d wykonane z takiej perspektywy mają jedną wielką zaletę- można pokazać na jednym obrazie niemal całą inwestycję, rozmieszczenie budynków i innych elementów całego przedsięwzięcia.

Wizualizacja 3d tarasu w ogrodzie oraz domu jednorodzinnego

Wizualizacje domów 3d

 

Tak jak w przypadku innych typów wizualizacji 3d, tak i tutaj możliwości zastosowania naszych renderingów są różne. Przykładem może być wizualizacja 3d dołączona do projektu domu, tak żeby potencjalny klient mógł od razu zobaczyć jak będzie wyglądał po zbudowaniu na podstawie danego planu.

W takim przypadku liczy się, by dom dobrze się prezentował, otoczenie musi dobrze współgrać ale zazwyczaj nie jest dokładnie określone przez zleceniodawcę. Innym przykładem jest wizualizacja 3d domu zaprojektowanego dla konkretnej osoby, w konkretnym miejscu. W takim przypadku skupiamy się na wielu aspektach. Po pierwsze trzeba zrobić dobrą wizualizację 3d elewacji i dokładny model 3d całego budynku. Dodatkowo wizualizacja musi przedstawiać także otoczenie zgodne ze stanem faktycznym. Musi uwzględniać sąsiednie zabudowania, drogi, a także roślinność występującą w tym rejonie. Czasami nawet jest potrzeba wykonania oddzielnej wizualizacji 3d ogrodu.

Prześlij nam swój projekt 

a my zrobimy darmową wycenę

Cena wizualizacji budynku:
Wykonanie wizualizacji budynku to dość szerokie zagadnienie. Jest bardzo wiele elementów, które składają się na dobry rendering. My oczywiście uwielbiamy takie zlecenia, w których efekt finalny ma być rozbrajający, gdzie model 3d ma być maksymalnie szczegółowy a kompozycja, którą tworzą współgrające ze sobą kształty oraz gra kolorów i światła, ma przyciągać spojrzenia. Ale oczywiście potrzeby naszych klientów są różne. Czasami projektant potrzebuje bardzo prostą wizualizacje po to, żeby mniej więcej zobaczyć jak budynek będzie wyglądał. W takich przypadkach możemy poświęcić nawet do 10 razy mniej czasu na osiągnięcie pożądanego efektu. Podawanie sztywnego cennika nie ma więc sensu. Dokonujemy wyceny indywidualnie dla każdego projektu, na podstawie materiałów, które do nas przesyłacie i informacji na temat Waszych potrzeb.

Fotorealistyczna wizualizacja domu wraz z ogrodem roślinnością i otoczeniem

Praca nad ciekawą wizualizacją 3d budynku wraz z otoczeniem to wspaniałe przeżycie, choć wymaga wielkiego skupienia oraz zmysłu estetycznego. Choć wiele elementów, zarówno samego budynku  jak i przestrzeni wokół niego, jest określona przez architekta w projekcie CAD, to jednak wielka część należy do naszej wyobraźni. To naszym zadaniem jest wykreowanie niepowtarzalnego klimatu, ciekawej atmosfery, interesującego, a zarazem wymownego ujęcia. Staramy się, gdy tylko to możliwe, dodać do zwykłej wizualizacji budynku jakiś ludzki pierwiastek, jakiś szczegół, który przypomina o tym komu ma służyć inwestycja, coś co wniesie do obrazu odrobinę życia. Mogą to być po prostu ludzie uchwyceni w jednej chwili swojego codziennego życia, dodadzą wizualizacji naturalności, a także pomogą określić wielkość budynku w stosunku do człowieka. Przedmioty codziennego użytku ujęte w wizualizacji również sprawią, że będzie ona bardziej atrakcyjna.   

Wizualizacja architektoniczna budynków

 

  1. en
Fotorealistyczne Wizualizacje 3D

® 2020 LightVision Studio - fotorealistyczne wizualizacje 3d. Wszelkie prawa zastrzeżone

Link do profilu firmy LighVision wizualizacje 3d na facebook.com
Link do profilu firmy LightVision Studio Wizualizacje 3d na stronie behance.net
Link do profilu firmy LightVision Studio Wizualizaje 3d na linkedin.com
Link do profilu firmy LightVision wizualizacje 3d na twitter.com

Śledź nas

LightVision Studio zajmuje się tworzeniem fotorealistycznych wizualizacji 3d

Skontaktuj się

+48 514 414 469

info@lightvision.pl