Pon-Pt: 08:00-17:00

+48 514 414 469 

info@lightvision.pl

Skontaktuj się

LightVision Studio zajmuje się tworzeniem fotorealistycznych wizualizacji 3d

Śledź nas

Link do profilu firmy LightVision wizualizacje 3d na Instagram
Link do profilu firmy LightVision wizualizacje 3d na Instagram
Link do profilu firmy LightVision Studio Wizualizacje 3d na stronie behance.net
Link do profilu firmy LighVision wizualizacje 3d na facebook.com

® 2023 LightVision Studio - fotorealistyczne wizualizacje 3d. Wszelkie prawa zastrzeżone

LightVision studio wizualizacje 3D
  1. en

Nowoczesna i coraz bardziej popularna forma projektów. Często jako uzupełnienie fotorealistycznych wizualizacji 3d, dla naszych klientów wykonujemy plan budynku w trójwymiarowej wersji- w skrócie projekt 3d. Projekty 3d świetnie prezentują układ funkcjonalny inwestycji. Zdecydowanie lepiej niż zwykły plan cad a także ujęcie w perspektywie. Polecamy uzupełniać wasze prezentacje właśnie projektami 3d. Gdy mamy stworzoną bryłę całego obiektu w programie 3ds max, możemy stworzyć projekt 3d, co nie wymaga dużego nakładu pracy a może znacznie podnieść jakość prezentacji obiektu i sprawić, że oferta będzie jasna i czytelna co przełoży się na większe zainteresowanie i większą świadomość klientów, dzięki czemu zaoszczędzisz czas z racji mniejszej liczby niepotrzebnych pytań. Na większość z nich odpowie dobrze wykonany projekt 3d, który można uzupełnić opisami. Takimi jak powierzchnia pomieszczenia, rodzaje zastosowanych technologii czy wymiary mebli.

Projektowanie 3D

Modelowanie 3D

Grafika 3D

Projekty i rendery 3D

Od modelowania 3d wszystko się zaczyna. Podstawową umiejętnością każdego grafika 3d jest modelowanie przestrzenne. Jest to pierwszy etap każdego projektu.Choć wykonanie dokładnego modelu 3d z zachowaniem wszelkich detali wymaga często sporo czasu i cierpliwości, to zdecydowanie warto poświęcić całą uwagę na sporządzenie bryły 3d tak dokładnie jak to tylko możliwe. W końcowym efekcie szczegółowość brył 3d ma fundamentalne znaczenie. Modelowanie 3d jest jedną z trudniejszych umiejętności w całym procesie tworzenia fotorealistycznych wizualizacji 3d. Wymaga wyobraźni przestrzennej, wyczucia proporcji oraz umiejętności zachowania poprawnej topologii w konstrukcji siatki 3d. Żeby model 3d wyglądał realistycznie muszą zostać na niego nałożone materiały oraz tekstury. I to jest kolejny bardzo istotny etap. Dobrze wykonane materiały potrafią w doskonały sposób odwzorować fakturę i żądany kolor obiektu. Dopiero wysokiej jakości model 3d połączony z poprawnie wykonanym materiałem daje fotorealistyczny efekt.

Ludzie chcą widzieć coś nowego, coś co wyróżni się spośród całej masy obrazów jakie zalewają nas w internecie. Jednocześnie, coś co jest całkowicie inne, może zostać odebrane jako dziwne, lub nawet śmieszne i niedorzeczne. Aby tego uniknąć 3d visualizer musi znaleźć złoty środek. Grafika 3d to profesja, która zmusza nas grafików 3d do balansowania pomiędzy sztuką a rzetelnym opisywaniem produktu w sposób możliwie prosty i zwyczajny. Nasza codzienność to wizualizacje 3d projektów architektonicznych czy wizualizacje 3d produktów. Nasi klienci zwykle chcą, aby prezentowany obiekt wyglądał tak pięknie jak tylko się da, a dodatkowo skupił ludzki wzrok na dłużej niż kilka sekund. I choć po kilku latach można zauważyć pewne schematy to jednak lwia część projektów jakie przychodzi nam tworzyć wielokrotnie nas zaskakuje podczas procesu twórczego, a to czyni naszą pracę ciekawą i sprawia, że nigdy się nie nudzimy.

Temat rzeka. Możliwości jakie dają współczesne narzędzia typu Autodesk 3ds max są tak szerokie, że ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Trudnością więc jest zachowanie balansu pomiędzy panującymi trendami a futurystycznymi wizjami twórcy grafik 3d.